۰۲۱ ۶۶ ۵۸ ۲۷ ۱۶

سوالات متداول
هر وبسایت دارای فایل‌های مختلفی می‌باشد از جمله فایل‌های برنامه نویسی شده،تصاویر و فایل‌های صوتی و ویدیویی. این فایل‌ها باید در یک فضایی در سطح اینترنت بارگزاری شوند که این فضا محدود می‌باشد و باید بر اساس نیاز ، فضایی تهیه شود.
هر وبسایت با یک آدرس مشخص می‌شود برای مثال hugenet.ir قسمت اول نام دامنه(hugenet) و ir پسوند دامنه می‌باشد. پسوند‌های بسیاری وجود دارند که برخی از آنها جهانی هستند، برخی برای یک کشور خاص (ir برای ایران) برخی مخصوص یک کار مشخص مثل .design که هر کدام قیمت مشخص دارند. پسوند کشورها قیمت مناسبتری دارند ولی برای سئو پسوندهای جهانی موثرترند.
وردپرس یکی از قدرتمند‌ترین و امن‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا(CMS) متن باز برای مدیریت محتوا وبسایت می‌باشد که چندین هزار توسعه دهنده هم‌اکنون در حال بهبود و توسعه آن هستند. وردپرس قابلیت توسعه پذیری خیلی بالایی دارد که البته بیشتر برای طراحی سایت فروشگاهی،شرکتی و شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای سامانه‌‌های بزرگ و پیچیده توصیه نمی‌گردد.
به کامپیوتری که دارای سیستم‌های خنک کننده قوی، منابع سخت افزاری قوی و متناسب با حجم استفاده بسیار بالا سرور می‌گویند. سرورها معمولا در دیتاسنتر‌ها نگه‌داری می‌شوند و هزینه بسیار بالایی دارند و مناسب وبسایت و یا اپلیکیشن‌هایی با تعداد مراجعه بالا هستند
به گواهی نامه امنیتی که جهت تایید امنیت ارتباطی میان شما و سرور وبسایت صادر می‌شود SSL می‌گویند. وبسایت‌هایی که دارای نشان سبز امنیت هستند از Protocol امنیتی Https استفاده می‌کنند که لازمه استفاده از این پروتکل داشتن SSL می‌باشد. در صورت استفاده از https می‌توانید نماد الکترونیک دوستاره دریافت کنید که نشان‌دهنده اعتبار وبسایت شماست.